Instalacje odpylania jakie usprawniają wiele procesów produkcyjnych

Wdrożenie efektywnej technologii odpylania przez markę Nestro to kolejny dowód na to, że firma ta bardzo dobrze zna się na innowacyjnych rozwiązaniach jakie służą ochronie przyrody i zadbaniu o kondycję zdrowotną osób zatrudnionych w konkretnym zakładzie. Optymalne odpylanie ma wyjątkowe znaczenie w tych zakładach, gdzie używa się urządzeń stolarskich oraz w centrach obróbczych. Pozwala to obniżyć koszty zużycia urządzeń jakie zajmują się obróbką drewna.

Innowacyjne instalacje odpylania, dopasowane do specyfiki pracy w konkretnym zakładzie zastępują niezautomatyzowane usuwanie odpadów poprodukcyjnych. Nie ma mowy o tym, że jakiekolwiek odpady zostaną w maszynie, dzięki czemu będzie ona działała bardzo dobrze. Technologie firmy z takiego obszaru dedykowane są dla mniejszych, jak i dla średnich przedsiębiorstw.

W małych zakładach mogą być wykorzystane: filtry workowe typu NASF, filtry stanowiskowe typu NFB a także filtry podciśnieniowe typu NE 160, 250 i 300. Filtry workowe w zestawieniu z wentylatorem są urządzeniem odpylającym. Można je zastosować na hali produkcyjnej. Filtry stanowiskowe można podłączyć do jednej albo do dwóch maszyn. To idealne rozwiązanie dla firm, gdzie nie ma nazbyt wiele maszyn. Filtry podciśnieniowe wyposażone są w niedużych rozmiarów wentylator ssący. Zwarta konstrukcja i mobilność pozwolą na wykorzystanie w licznych zakładach pracy. Można do tego typu urządzenia podłączyć do trzech maszyn.

Dla średnich oraz dużych zakładów Nestro oferuje filtr podciśnieniowy typu ZWF 9/4, dostosowany do oddzielenia pyłu albo wiór pochodzenia drzewnego od 5 do stu tysięcy m3/h. To urządzenie zbudowane jest z komór, a więc można je dowolnie modernizować. Ma wiele zabezpieczeń technicznych, dlatego nie trzeba się bać, że mogłoby wywoływać zagrożenie w zakładzie pracy. Oferta bogatsza jest o instalacje redukujące ciśnienie, dedykowane do takich miejsc, w jakich istnieje ryzyko wybuchu pyłu. Maszyny filtracyjne oczyszczają wówczas pył z niebezpiecznych mieszanek powietrza.