Nowoczesne piece jakie nadają się do użycia w przemyśle oraz w laboratoriach

Nowoczesne piece nadające się do wykorzystania w branży przemysłowej a także w laboratorium projektuje Energoel. Można je także zastosować w odlewniach, pracowniach złotniczych albo w zakładach przerabiania odpadów ponownego przetworzenia. Zaprezentowane piece nowej generacji skonstruowane są z elementów o sporej jakości. Z tego powodu są niezawodne. Błyskawiczne wymieszanie metalu zapewnia jednolitość stopów, co jest znaczące przy topieniu złomów metali. Każdy z piecy jest opisany oraz wskazane są jego cechy techniczne. Pod linkiem  https://energoel.pl/produkt/nagrzewnica-indukcyjna-seria-ihm/ można też sprawdzić elementy z jakich piece są wykonane oraz wyposażenie.

Nowocześnie zaprojektowane piece indukcyjne, produkowane na bazie sprawdzonych technik zapewniają niskie straty mocy, co minimalizuje koszty eksploatacyjne, powiązane z mniejszym zużyciem energii elektrycznej. Firma wprowadziła jest oryginalny system IPM , czyli EnergoEl. Umożliwia on na optymalne, automatyczne przystosowanie mocy pieca PDP do zmiennych parametrów wsadu.

Każdy piec wykonany jest w procesie użyciem hartowania indukcyjnego, a więc procesu służącego utwardzaniu powierzchni podzespołów ze stali oraz pozostałych stopów, jaki wykorzystuje zjawiska nagrzewania prądem elektrycznym. To gwarantuje solidność powierzchni pieca, jego uodpornienie na zużycie przy równoczesnym zachowaniu plastyczności rdzenia. Poza tym, wykwalifikowani inżynierowie przeprowadzają modernizacje działających linii oraz stanowisk do grzania starszej daty. Zmieniają je na piece w odwołaniu do najnowszych projektów.

Specjaliści zajmują się naprawianiem podzespołów mechanicznych i wykonują modernizacje systemów automatyki jaka steruje procesami produkcyjnymi. Klienci są zadowoleni z usług naprawczych z zastosowaniem hartowania indukcyjnego. To pozwala dostosować piec indukcyjny do spodziewanych procesów. Udostępnione piece można rzeczywiście przystosować do czynności w wybranym zakładzie, co potwierdzą dotychczasowe opinie właścicieli laboratorium.