Ściany w mieszkaniu – w jaki sposób je ozdobić i jakie akcesoria nabyć?

Podczas projektowania wystroju wnętrz, wielokrotnie nie zwracamy dużej uwagi na to jak mają wyglądać ściany. A jakkolwiek przez umiejętną ich ekspozycję wnętrze może naprawdę dużo zdobyć. Można na przykład zdecydować się na zielone ściany. I nie chodzi tutaj o odcień farby, a o pionową ekspozycję roślin. Jest to ściana w ulubiony sposób obsadzona stosownymi roślinami, jakie są nawadniane przez ulubiony system. W ten sposób są też nawożone.

Praktycznie nic nie trzeba przy nich robić. Zielone ściany są wybitnie efektowne i niesamowicie wzbogacają cały wystrój mieszkalnych wnętrz. Coraz częściej decydują się na nie firmy, a przede wszystkim restauracje, które pod taką ścianę podporządkowują cały wystrój swoich wnętrz. W pewnych momentach nawet projektanci sprowadzają niesłychanie rzadkie okazy, za jakie konsument płaci w gruncie rzeczy obszerne pieniądze.

Niemniej jednak wszystko rozchodzi się o to aby zaszokować rodzinę czy też klientów niebywałą dekoracją ścienną – zobacz podkład korkowy pod panele. Do takiego wnętrza bardzo pasują naturalne akcesoria rodzaju kamienie, a nawet pokojowe fontanny. Świeczniki, obrazy, kwiaty to dodatki, które są w większości wypadków wybierane w przypadku projektowania wnętrz.

One najpoprawniej oddają charakter pomieszczenia, muszą być tylko do perfekcji dobrane. I co najważniejsze nie może być ich za dużo. O ile w wypadku poduszek na sofę można jeszcze polemizować to kilkanaście świeczników w całym pokoju to już kolekcja, która ociera się o pewien kicz, a nawet tandetę. Wystrój wnętrz to nieraz żmudna praca, przede wszystkim jeżeli kontrahent ma jakieś kolekcje bibelotów, które chce koniecznie umieścić w projektowanych wnętrzach. Wtedy trzeba je tak wyeksponować, aby nie były centralnym punktem i nie stały gdzie popadnie.

W tej chwili trendy w wystroju wnętrz mieszkalnych stawiają na minimalizm, a w związku z tym często rezygnuje się nawet z symbolicznych akcesoriów. Jeśli niemniej jednak chcemy skonstruować przytulny dom musimy zastanowić się nad solidnym oświetleniem i właśnie dodatkami, jakie sprawią, że wystrój wnętrza będzie ciepły czyli zachęcający do spędzania w nim większości czasu. A tylko poprawnie urządzone wnętrze będzie przyciągało mieszkańców domu.